Čo je to ten Home Staging?

Čo je to ten Home Staging?

A v čom je ten "zázrak"? 

V veľmi jednoduchej veci. Urobiť predávaný tovar viac atraktívnejší. V tomto prípade, byt, alebo dom. Z rovnakého dôvodu Vám v supermarkete ovocie nasvietia, pretože to potom lepšie predáva, v autobazári auto nablýskajú, pretože sa potom predáva lepšie, žena sa do spoločnosti namaľuje, pretože potom vyzerá lepšie...  

Je to trochu veda. 

Profesionálny Home Staging nieje len to, že urobíte poriadok, ako pred Vianocami alebo na Veľkú noc. Je to presúvanie nábytku, vymaľovanie, použitie dekoracii a veľa ďalšieho. Ale poďme z toho nerobiť vedu a v prvom kroku si to trochu zjednodušme. 

Home Staging po Slovensky.  

Toto by mal spolčene urobiť majiteľ a maklér, aby sa lepšie predávalo: Samozrejme pred prehliadkou, ale už aj pri fotografovaní zo záberu fotoaparátu odpratajte všetko, čo sa dá nazvať neporiadkom, alebo je niečo neusporiadané. Ešte jednoduchšie. Predstavte si, ako by daná miestnosť vyzerala v obchodnom dome IKEA a tak priestor upravte. Žiadne topánky v predsieni, kabáty na vešiaku. Z kuchyne odstráňte voľne položené riady, utierky, z chladničky magnetky a podobne. V spálni popostielajte, použite prehoz, dekoratívne vankúše, odstráňte z nočných stolíkov poháre, šatstvo, budíky, zuby,… V obývacej izbe naaranžujte vankúše, upracte noviny, schovajte všetky štyri ovládače atd. V kúpeľni odstráňte šampóny, uteráky, zavesené žinky, vyberte deti z vane,… V detskej izbe všetko upratajte tak, ako to musia urobiť deti pri vianočnom upratovaní. Proste poriadok, zarovnané poličky, ustlať, zarovnať alebo úplne schovať hračky atd.  

Čo je cieľom?  

Aby bol tovar atraktívny. Ako ovocie v supermarkete, auto v bazáru či nehnuteľnosť na fotkách a videu v inzercii na internetu. A samozrejme pri osobnej prehliadke. Pretože atraktívny tovar sa proste lepšie predáva. A profesionálni maklér toto vie, dokáže a pozná. Je dobré si od takého profesionála nechať poradiť.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Stiahnite si zadarmo

e-book 7 najčastejších chýb pri predaji nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov