1. stretnutie

na našom stretnutí budem zisťovať vaše potreby, čo chcete predať,  alebo prenajať ? ako vám predaj alebo prenájom súri, koľko času potrebujete na predaj ? akú máte predstavu o minimálnej a maximálnej cene ? preberieme možnosti predaja a spolupráce vrátane mojej odmeny za mnou poskytované služby. upresníme si termíny a možnosti marketingu a prezentácie vašej nehnuteľnosti. pokiaľ sa stretneme na predávanej nehnuteľnosti posúdim jej stav. na základe analýzy ceny predávaných a predaných nehnuteľnosti vo vašej lokalite spoločne stanovíme maximálnu a minimálnu predajnú cenu. doporučim vám ako pripraviť nehnuteľnosť na fotenie a video prehliadku. dohodneme sa na termíne podpisu sprostredkovateľskej zmluvy.

2. stretnutie k podpisu dohody

máte radi férové jednanie ? preto našu dohodu spíšeme a nakoniec pripojíme podpisy. aby počas našej spolupráce nedochádzalo k zbytočným nedorozumeniam.

3. stretnutie na nehnuteľnosti, fotenie a príprava na prezentáciu

nehnuteľnosť je potrebné dobre pripraviť na fotenie a video prezenzáciu - home staging. pripravím vašu nehnuteľnosť tak, aby sa dala urobiť dobrá foto dokumentácia, virtuálna prehliadkavideo  prehliadka. prečo sú fotky a videá také dôležité ? pretože prvý dojem získajú klienti/záujemcovia práve vďaka tejto prezentácii. je žiadúce nehnuteľnosť vyšperkovať tak, aby vzbudzovala záujem u potencionálnich kupujúcich. skúste sa vžiť do role kupujúceho: prečo práve by si mal vybrať ten či onen byt, dom, alebo pozemok ? a prečo video prehliadku ? pretože video prehliadka vytvára u záujemcoch emócie !!! podľa štatistík návštevnosti inzerátov, záujemcovia viac klikajú na tie inzeráty, ktorých obsahom je video, vie to oveľa viac zaujať . . . a navyše šetrí môj a aj váš čas a filtruje "realitných turistov". skutoční záujemcovia si prídu osobne potvrdiť to, čo videli na video prezentácii a nakoniec sa už len rozhodnú pre kúpu takto odprezentovanej nehnuteľnosti.

 

aaron-burden-28yddnpskh0-unsplash  

  ukážky video prehliadok

 

4. prezentácia nehnuteľnosti, marketing a prehliadky

akonáhle bude nafotografované a pripravená video prezentácia začína fáza marketingu. pošlem vám v elektronickej podobe odkaz na prezentáciu vašej nehnuteľnosti na jedinečnej web stránke vašej nehnuteľnosti  na jej odsúhlasenie. aj takto sa dá prezentovať váš  byt, dom, pozemok  alebo chata. nehnuteľnosti sú prezentované na realitných serveroch, miestny marketing, letáčiky, listy, vývesky, banery, sociálne siete facebook, instagram sponzorované odkazy a mnohé iné. nehnuteľnosť bude prezentovaná kolegom partnerských realitných  kancelárii.

v prípade, že z obhliadky vzíde vážny záujem, potom nastane fáza vyjednávaní všetkých zmluvných podmienok ohľadom kúpy.

realizujem elektronické aukcie nehnuteľností.

 

hotel-360_960_720

5. rezervácia

záujemca o kúpu nehnuteľnosti podpíše dohodu o zložení rezervačného depozitu ako záruku, že má vážny záujem nehnuteľnosť kúpiť a ten slúži ako záloha na časť kúpnej ceny. podpísaná dohoda takto slúži ako podklad pre vypracovanie zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti.

 

helloquence-oqmzwnd3thu-unsplash  

6. kúpna zmluva v prípade financovania hypotekátnym úverom - záložná zmluva

akonáhle je všetko ústne dohodnuté, nechám vypracovať návrh kúpnej zmluvy renomovanou advokátskou kanceláriou s autorizáciou kúpnej zmluvy, ak je dohodnutá úschova, tak aj zmluvu o úschove. tie následne pošlem zmluvným stranám na pripomienkovanie a odsúhlasenie. ak sú zmluvy odsúhlasené, dohodneme sa na termíne samotného prevodu nehnuteľnosti.

v prípade, že je kúpna cena financovaná prostredníctvom hypotekárneho úveru,  dochádza k podpisu záložnej zmluvy, ktorú pripravuje banka.

pri tomto procese som osobne prítomný, pripravený pomôcť a poradiť.

7. odovzdanie nehnuteľnosti

po vyplatení kúpnej ceny a termíne určenom na odovzdanie v kúpnej zmluve, nasleduje odovzdanie nehnuteľnosti na základe „preberacieho protokolu“, ktorý slúži ako podklad k prepisu energii ( u správcu bytu, elektrárne, plynárne a podobne ). všetko je podrobne napísané aj v mojom článku.

 

Čo všetko je ešte potrebné urobiť, keď už bývate vo vlastnom? Alebo vyplývajú pre Vás povinnosti zo zákona ?

 

TAKÝMTO SPÔSOBOM MÔŽEME SPOLUPRACOVAŤ . . .

POKOJNE MI ZAVOLAJTE ALEBO NAPÍŠTE

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Stiahnite si zadarmo

e-book 7 najčastejších chýb pri predaji nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov