9 RÁD PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI : AKO JU ČO NAJLEPŠIE PREDAŤ
01. 04. 2019

9 RÁD PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI : AKO JU ČO NAJLEPŠIE PREDAŤ

1. Nábytok

Odstráňte, prosím, z interiéru Vašej nehnuteľnosti, pokiaľ možno, malé kúsky nábytku, ako sú stolčeky, stoličky, koberčeky alebo nepotrebné poličky – miestnosti tak budú pôsobiť priestornejšie. Predstavte si, ako by daná miestnosť vyzerala v obchodnom dome IKEA a tak priestor upravte. Žiadne topánky v predsieni, kabáty na vešiaku, noviny po stole a podobne ... Výsledok? Vaša nehnuteľnosť sa tak stane zaujímavejšou a útulnejšou.

2. Farby

Nebojte sa investovať do maliarov izieb – svetlé farby interiér Vašej nehnuteľnosti presvetlia a vôňa farieb vyvoláva pocit čistoty a novoty. Čisté byty alebo domy sa predávajú rýchlejšie a za lepšiu cenu. Nie je to však nevyhnutné.

Výsledok? Oslňujúci s vôňou po novote.

3. Kuchyňa

Navrhujem odstrániť z pracovnej plochy kuchynskej linky kávovar, hriankovač, voľne položené riady, utierky, z chladničky magnetky a podobne. Chceme kupujúcemu ukázať, aká je Vaša kuchyňa praktická a priestorná. Pamätajte, že rozhodujúce slovo pri kúpe nehnuteľnosti má často manželka rovnako odporúčame odstrániť aj ďalšie drobné predmety osobnej povahy z ostatných odkladacích plôch (na stolčekoch v hale atď...)

Výsledok? Nebude pochýb, že by sa vo Vašej kuchyni dobre varilo novej gazdinej.

4. Kúpeľňa

Odporúčam, aby v kúpeľni nevisela sušiaca sa bielizeň a okolo vane a umývadla by nemalo byť veľa fľaštičiek od šampónov, mydiel, pracích práškov, odstráňte voľne pohodené uteráky, zavesené žinky, vyberte deti z vane budeme sa usilovať prezentovať túto miestnosť ako čistú, voňavú a priestrannú.

Výsledok? Pekný navoňaný priestor vzbudzujúci pocit čistoty.

5. Spálňa

V spálni usteľte, použite prehod, dekoratívne vankúše, odstráňte z nočných stolíkov poháre, šatstvo, budíky, zuby … Je veľmi prínosné, keď v spálni môže kupujúceho uvítať čisto prezlečená posteľ a tak miestnosť môže pôsobiť uprataným (teda priestranným) dojmom.

Výsledok? Vaša spálňa bude vyvolávať pocit pohody a domova.

6. Svetlo

Ak bude prehliadka prebiehať vo večerných hodinách, odporúčam rozsvietiť pred prehliadkou všetky svetlá – chceme navodiť atmosféru príjemného, útulného domova.
Aj cez deň je potrebné izby presvetliť vytiahnutím žalúzii, alebo roliet, aby sa do miestnosti vlievalo viac svetla.

Výsledok ? Presvetlený priestor pôsobí väčším a priestrannejším dojmom.

7. Výhľad a okolie

Ak máte pekný výhľad z okien, roztiahnite pred dennou prehliadkou záclony, ukážte kupujúcemu krásu, do ktorej sa budú môcť pozerať – klienti často kupujú práve lokalitu a výhľad.

Výsledok? Záujemcovia budú určite výhľadom ohromení.

8. Vôňa

Nie každý nefajčiar bude ochotný akceptovať "vôňu" Vašich cigariet. Našťastie je pred prehliadkou možné obytné priestory vyvetrať a prípadne prevoňať napríklad vanilkou alebo škoricou... Kupujúci sa často rozhodujú nielen podľa vizuálneho dojmu, ale často aj podľa iného – pocitového…

Výsledok ? Určite tým nepokazíte prvý dojem.

9. Zvieratká

Verím, že Vaši domáci maznáčikovia sú dôležitými členmi Vašej rodiny, no nie každý kupujúci má rád zvieratká a niektorí sú na nich dokonca alergickí. Pošlite preto niekoho z Vašej rodiny v priebehu prehliadky so psíkom na prechádzku. Psík Vám bude vďačný a kupujúci možno tiež.

Výsledok ? Určite tým nepokazíte prvý dojem a nevystrašíte niekoho, kto sa psíkov bojí.

A na záver...

Pokúste sa jednoducho vytvoriť z Vašej nehnuteľnosti oázu kľudu a pohody. Ak sa prípadní záujemcovia - kupujúci - do Vašej nehnuteľnosti zamilujú, budú ochotní prehliadnuť aj niektoré drobné nedostatky.

Odporučenie:
Vyhľadajte makléra – odborníka, za ktorého „hovoria“ výsledky a spokojní klienti. Dohodnite si nezáväznú schôdzku na 30 minúť, nech Vám poradí, čo dnes znamená úspešne predať nehnuteľnosť.

Takisto ako na opravu auta, alebo stavbu domu, i na predaj nehnuteľnosti si vyberte odborníka, ktorý vie, ako na to a má zodpovednosť za svoje služby.

Ďakujem, že ste dočítali týchto deväť rád až sem, prajem Vám pri predaji nehnuteľnosti veľa úspechov.

Pokiaľ by ste mali akékoľvek otázky, neváhajte ma kontaktovať.

Štefan Čarnoký
Autor: Štefan Čarnoký

 

Moje meno je Štefan Čarnoký, som realitný maklér s bohatými skúsenostami s predajom nehnuteľností a s viac ako 320 spokojnými zákazníkmi od roku 2005. Pôsobím v Košiciach a okolí.

Vo voľnom čase sa venujem horskej cyklistike, kde s priateľmi vyrážame každú nedeľu ak je to možné a nám praje aj dobré počasie na cyklopotulky. V aute rád počúvam hudbu a ďalšia moja záľuba je vo varení.

Svoju prácu sa snažím robiť korektne,  zodpovedne a hlavne sa usilujem byť pre svojich zákazníkov užitočný s mojimi dlhoročnými skúsenosťami v realitnom biznise. Nakoľko každá realitná transakcia je iná, svojim spôsobom špecifická, je potrebné s každým klientom komunikovať individuálne, aby spokojnosť bola obojstranná - aj na strane predávajúcich a aj na strane kupujúcich.

Špecializujem sa na lokalitu mestskej časti Košice - Nad Jazerom.

 

 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Stiahnite si zadarmo

e-book 7 najčastejších chýb pri predaji nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov